Novinky

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@king-skoleni.cz
Facebook Youtube
Změny v dopravě 2022: Předjíždění cyklistů na 1,5 metru, vyhrazené pruhy, traktor se k. C a další

Vyhrazené pruhy Městská a obecní policie bude moci na místě pokutovat přestupky související s neoprávněným užitím vyhrazeného jízdního pruhu. Cílem je posílit kontrolu a zamezit blokování cest, které jsou určeny autobusům hromadné dopravy, ta­xíkům či policejním, hasičským a záchranářským vozidlům.

e-dálniční známka při změně registrační značky:

Pokud již máte zakoupenou e-vinětu a měníte registrační značku (například z důvodu ztráty) stačí jen na edalnice.cz vyplnit Avízo o změně SPZ a pak zaslat na epodatelna@edalnice.cz kopii velkého technického průkazu, kde je tato změna uvedena. Případně přes datovku ws5mh9w nebo poštou na SFDI Sokolovská 278 190 00 Praha 9

V Paříži už jen třicítkou

V centru Paříže už plynový pedál nesešlápnete, s výjimkou několika málo bulvárů. Starostka metropole Anne Hidalgová tak plní jeden ze svých předvolebních slibů, na němž se dohodla se spojenci ze strany Zelených. Hlavním argumentem pro snížení rychlosti je bezpečnost chodců – podle studie, kterou radnice používá, je riziko úmrtí chodce při srážce s vozem v 50kilometrové rychlosti 80 procent, při snížení na 30 km/h ale klesá na 10 procent.

Od června 2021 budete moci zažádat o výměnu řidičáku jednoduše přes internet.

Podívejte se jestli Vám náhodou letos nekončí platnost řidičského oprávnění. Pokud ano, tak od června 2021 budete moci zažádat o jeho výměnu jednoduše přes internet. Více o tom jak na to se dozvíte třeba na webu https://dabpraha.rozhlas.cz/ridici-se-konecne-dockaji-od-zacatku-cervna-si-budou-moci-zazadat-o-vymenu-8502957

Zaznamenali jste, že "zelená karta" doklad o pojištění vozidla již není zelená a má jen jednu stranu

Je to hlavně z důvodu jednoduchosti vytištění této karty z emailu od Vaší pojišťovny a můžete si jí také vytisknout opakovaně, pokud kartu ztratíte a podobně.

Všimli jste si, že "technický průkaz" (velký techničák - TP) již má rozměr A4 a ne dlouhého skládací

Je to hlavně z důvodu GDPR, kdy se dozvíte maximálně jediného předchozího majitele, kdy v TP na tuto informaci již máte pouze dvě okénka k zapsání vlastníka či provozovatele vozidla a tím se i TP zmenšil na velikost A4.

Prodloužení platnosti řidičských průkazů, průkazů profesní způsobilosti propadnuté od 1. 9. 2020 do

Evropský parlament schválil prodloužení platnosti řidičských průkazů nebo průkazů profesní způsobilosti, které propadly nebo propadnou v období od 1. 9. 2020 do 30. 6. 2021 (tzv. Omnibus II). Platnost je prodloužena o 10 měsíců a bude platná v celé Evropské unii. Nařízení mohou občané využívat od 6. března 2021.

Evidenční prohlídka od poloviny roku 2021 již není nutná při převodu

Od poloviny roku 2021 již nebude potřeba evidenční prohlídka při převodu vozidla na jiného vlastníka – lhůta evidenční prohlídky se posune na 2 roky – bude tedy stačit pravidelná STK. Dále pak bude umožněno elektronickou cestou podat žádost o přepis vozidla na nového majitele.

Přichází elektronická dálniční známka!

Řidiče osobních automobilů čeká na českých zpoplatněných úsecích dálnic od 1. ledna 2021 revoluční změna! Končí éra lepení papírových dálničních kupónů. Ty nahradí nová elektronická dálniční známka. Koupíte ji online, v síti obchodních míst nebo prostřednictvím samoobslužných kiosků.

Platnost řidičských průkazů se prodlužuje do 31.3.2021

Ministerstvo dopravy se domluvilo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s propadlým průkazem tak mohou dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty. Ministerstvo navíc navrhuje prodloužení platnosti řidičských průkazů do 31. 3. 2021.

Pojišťovny odpustí propadlou technickou, pokud nestíháte STK (koronavirová doba)

Pojišťovny během vyhlášeného nouzového stavu a ještě dva měsíce po jeho skončení nebudou při likvidaci pojistných událostí z havarijního pojištění přihlížet k propadlému datu technické kontroly, pokud vypršela v období nouzového stavu. Prohlášení od České asociace pojišťoven

Od 1.10.2018 záchranná ulička podle vzoru EU

Od 1.10.2018 se nově u nás tvoří "záchranná ulička" podle vzoru okolních států EU. Obrázek Vám určitě pomůže. Povinnost vytvořit uličku musíte vždy, když se tvoří kolona.

Povinná výbava vozidla od 1.10.2018

Od 1.10.2018 začnou platit změny v povinné výbavě vozidla. Nebude nutné v autě povinně vozit žárovky nebo pojistky. Vozit rezervní kolo nemusejí vozidla s pneumatikami, které umožňují dojet, a zároveň indikují defekt.

Nové označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU

Od 12.10.2018 dochází k jednotnému označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU, aby již nedocházelo k omylům při natankování špatného paliva. Nebojte i mimo nové označení bude u nás zachované také označení, které už léta známe.

Pozor na kameru ve Vašem autě!

Pozor na kameru ve Vašem autě! Věděli jste, že v některých státech EU i mimo EU je zakázáno používat kameru v autě? Například v Rakousku z důvodu zákona o osobních údajů kamera musí být sundána nebo přelepena snímací část kamery. Netýká se kamer, které jsou přímo nainstalované a homologované na vozidle z výroby (například parkovací kamera apod..) Nedělejte chyby, třeba až pojedete na dovolenou do zahraničí.

Formulář o zapůjčení vozidla v zahraničí

Věděli jste, že když jedete do zahraničí s vozidlem, u kterého nejste vlastníkem, musíte mít u sebe formulář o zapůjčení vozidla? (minimálně v AJ). Nejen tedy u firemních aut, ale i když je auto psané například na „manželku“ a ne na „manžela“, který s ním do zahraničí sám vycestoval. Mohou totiž nastat případy, kdy se manželé rozvádí a „manžel“ vozidlo „manželce“ odcizil a chce jej v zahraničí prodat.

Bezpečnostní přestávky v řízení vozidla řidiče "referenta"

Bezpečnostní přestávky v řízení vozidla řidiče "referenta" Podle přílohy č. 1 odst. 3 k nařízení vlády č. 168/2002, kterým se stanoví způsob organizace práce a pracovních postupů, které je zaměstnavatel povinen zajistit při provozování dopravy dopravními prostředky, platí, že zaměstnavatel je povinen zajistit, aby zaměstnanec:

Registrace vozidel od 1.6.2017

Nově lze všechny operace a sounáležitosti související s administrativními úkony v registru vozidel vyřešit na kterémkoliv registru vozidel v rámci celé České republiky. Jakmile tedy koupíte nové auto nebo motorku, můžete si jí zaregistrovat na kterémkoliv úřadu. Zároveň vám kdekoliv vydají i registrační známku na přání nebo zaevidují jakoukoliv změnu v registru. Stejně tak lze vyřídit i dočasné vyřazení vozidla z provozu nebo trvalé vyřazení v případě zániku.

Linka pomoci řidičům 1224!

Nenechte se zlanařit u autonehody služeb "Žlutých andělů"! Jde pouze o komerci a jejich služby Vám pojišťovna nemusí proplatit. Pokud nevíte ve stresu na koho se obrátit - volejte 1224 - asistenční linka zřízená Českou kanceláří pojistitelů a tam Vám vždy odborně poradí.

Loni v Česku přibylo pracovních úrazů

Podle serveru enviweb.cz strávili Češi na neschopence celkem 2,4 milionu kalendářních dnů. K mnohým úrazům by přitom nedošlo, kdyby zaměstnanci znali a dodržovali zásady bezpečnosti práce.

Náhrada škod způsobených cizinci

1) Vyplňte záznam o nehodě a pořiďte co nejpodrobnější dokumentaci. Policii volejte jen v zákonem daných případech, ale pozornost věnujte zelené kartě a informacím o cizinci. 2) Na webu ČKP najděte kontakt na českého partnera pojišťovny zahraničního viníka. Škodu tam nahlaste. Pokud partnera nenajdete, napište na claims@ckp.cz a ČKP za Vás zdarma vykoná další kroky. 3) Do tří měsíců od uplatnění škody byste měli dostat plnění ve stejné výši, jako by šlo o domácí pojišťovnu.

Demoverze Online školení

Demo školení řidičů

demoverze školení BOZP

demoverze školení PO

demoverze první pomoc