Novinky

INFOLINKA: +420 777 180 708
info@king-skoleni.cz
Facebook Youtube
Pojišťovny odpustí propadlou technickou, pokud nestíháte STK (koronavirová doba)

Pojišťovny během vyhlášeného nouzového stavu a ještě dva měsíce po jeho skončení nebudou při likvidaci pojistných událostí z havarijního pojištění přihlížet k propadlému datu technické kontroly, pokud vypršela v období nouzového stavu. Prohlášení od České asociace pojišťoven

Od 1.10.2018 záchranná ulička podle vzoru EU

Od 1.10.2018 se nově u nás tvoří "záchranná ulička" podle vzoru okolních států EU. Obrázek Vám určitě pomůže. Povinnost vytvořit uličku musíte vždy, když se tvoří kolona.

Povinná výbava vozidla od 1.10.2018

Od 1.10.2018 začnou platit změny v povinné výbavě vozidla. Nebude nutné v autě povinně vozit žárovky nebo pojistky. Vozit rezervní kolo nemusejí vozidla s pneumatikami, které umožňují dojet, a zároveň indikují defekt.

Nové označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU

Od 12.10.2018 dochází k jednotnému označení paliv na čerpacích stanicích v rámci EU, aby již nedocházelo k omylům při natankování špatného paliva. Nebojte i mimo nové označení bude u nás zachované také označení, které už léta známe.

Pozor na kameru ve Vašem autě!

Pozor na kameru ve Vašem autě! Věděli jste, že v některých státech EU i mimo EU je zakázáno používat kameru v autě? Například v Rakousku z důvodu zákona o osobních údajů kamera musí být sundána nebo přelepena snímací část kamery. Netýká se kamer, které jsou přímo nainstalované a homologované na vozidle z výroby (například parkovací kamera apod..) Nedělejte chyby, třeba až pojedete na dovolenou do zahraničí.

Formulář o zapůjčení vozidla v zahraničí

Věděli jste, že když jedete do zahraničí s vozidlem, u kterého nejste vlastníkem, musíte mít u sebe formulář o zapůjčení vozidla? (minimálně v AJ). Nejen tedy u firemních aut, ale i když je auto psané například na „manželku“ a ne na „manžela“, který s ním do zahraničí sám vycestoval. Mohou totiž nastat případy, kdy se manželé rozvádí a „manžel“ vozidlo „manželce“ odcizil a chce jej v zahraničí prodat.

Bezpečnostní přestávky v řízení vozidla řidiče "referenta"

Bezpečnostní přestávky v řízení vozidla řidiče "referenta" Podle přílohy č. 1 odst. 3 k nařízení vlády č. 168/2002, kterým se stanoví způsob organizace práce a pracovních postupů, které je zaměstnavatel povinen zajistit při provozování dopravy dopravními prostředky, platí, že zaměstnavatel je povinen zajistit, aby zaměstnanec:

Registrace vozidel od 1.6.2017

Nově lze všechny operace a sounáležitosti související s administrativními úkony v registru vozidel vyřešit na kterémkoliv registru vozidel v rámci celé České republiky. Jakmile tedy koupíte nové auto nebo motorku, můžete si jí zaregistrovat na kterémkoliv úřadu. Zároveň vám kdekoliv vydají i registrační známku na přání nebo zaevidují jakoukoliv změnu v registru. Stejně tak lze vyřídit i dočasné vyřazení vozidla z provozu nebo trvalé vyřazení v případě zániku.

Linka pomoci řidičům 1224!

Nenechte se zlanařit u autonehody služeb "Žlutých andělů"! Jde pouze o komerci a jejich služby Vám pojišťovna nemusí proplatit. Pokud nevíte ve stresu na koho se obrátit - volejte 1224 - asistenční linka zřízená Českou kanceláří pojistitelů a tam Vám vždy odborně poradí.

Loni v Česku přibylo pracovních úrazů

Podle serveru enviweb.cz strávili Češi na neschopence celkem 2,4 milionu kalendářních dnů. K mnohým úrazům by přitom nedošlo, kdyby zaměstnanci znali a dodržovali zásady bezpečnosti práce.

Náhrada škod způsobených cizinci

1) Vyplňte záznam o nehodě a pořiďte co nejpodrobnější dokumentaci. Policii volejte jen v zákonem daných případech, ale pozornost věnujte zelené kartě a informacím o cizinci. 2) Na webu ČKP najděte kontakt na českého partnera pojišťovny zahraničního viníka. Škodu tam nahlaste. Pokud partnera nenajdete, napište na claims@ckp.cz a ČKP za Vás zdarma vykoná další kroky. 3) Do tří měsíců od uplatnění škody byste měli dostat plnění ve stejné výši, jako by šlo o domácí pojišťovnu.

Demoverze Online školení

Demo školení řidičů

demoverze školení BOZP

demoverze školení PO

demoverze první pomoc