Dopravně psychologické vyšetření

Dopravně psychologické vyšetření řidičů

Jsme schválené akreditované pracoviště pro profesionální řidiče i pro ty, kteří byli vybodováni.

Doba vyplnění psychotestů je u každého klienta různá, ale obvykle se pohybuje kolem 1,5 hodiny. Dopravně psychologické vyšetření se skládá z úvodního pohovoru, diagnostiky přístrojem a běžných psychodiagnostických testů, jež jsou zaměřeny hlavně na správnost a rychlost řidičových reakcí. Při dopravně psychologickém vyšetření řidičů se sleduje také jejich schopnost koncentrace pozornosti a osobnostní struktura.

Dopravně psychologické vyšetření se realizuje na PC, což umožňuje vyhodnocení výsledků hned po ukončení vyšetření. Psychotesty nejsou orientovány na hledání patologie, ale cílem je spíše zkoumání "kondice" řidiče. U dopravně psychologické vyšetření je přítomen pouze posuzovaný řidič a dopravní psycholog. Veškeré informace včetně dosažených výsledků jsou důvěrné. Dopravní psycholog je stejně jako lékař vázán mlčenlivostí.

Dopravní psycholog s akreditací MD ČR pro dopravně psychologické vyšetření řidičů Mgr. Vojtěch Lebduška.

Kdy jsou psychotesty povinné?

Dopravně psychologická vyšetření řidičů, neboli "psychotesty", musejí pravidelně podstupovat řidiči autobusů a nákladních aut nad 7,5t. V souhrnu jde o tyto skupiny řidičských oprávnění: C, C+E, C1+E, D, D+E, D1 a D1+E.

Vyšetření je třeba zvládnout ještě před zahájením činnosti, pak před dovršením 50 let věku, následně každých 5 let.

Dopravně psychologické vyšetření je povinné i pro řidiče, kteří se vybodovali, mají po zákazu činnosti (úředně či soudně) - viz dokument PDF ke stažení - "Psychotesty pro řidiče - zákon"

Ceny a podmínky:

Dopravně psychologické vyšetření pro řidiče profesionály:

- je třeba, aby si řidič na vyšetření přinesl výpis z karty řidiče.

Dopravně psychologické vyšetření pro řidiče vybodované a řidiče, kterým bylo odebráno řidičské oprávnění

- je třeba, aby si řidič na vyšetření přinesl výpis z karty řidiče či rozhodnutí o odebrání řidičského oprávnění.

Dopravně psychologické vyšetření pro řidiče seniory

- je třeba, aby si řidič na vyšetření přinesl výpis z karty řidiče.

Cena pro naše zákazníky a studenty jen 1.800 Kč za vyšetření!